logo Komitetu ds. Pożytku Publicznego
logo Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Tekst: Sfinansowano ze środków NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030
logo NOWEFIO
logo Organizacji Harcerskiej Pro Mundi

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że nasza Organizacja otrzymała dotację z Narodowego Instytutu Wolności na realizację zadania publicznego pn. „e-NGO: stworzenie cyfrowych narzędzi dla organizacji pozarządowych”.

W ramach zadania:

  1. przygotujemy e-narzędzia dostosowane do potrzeb polskich organizacji pozarządowych,
  2. pomożemy w przygotowaniu/aktualizacji i publikacji stron internetowych („wizytówek”) dla NGO.

e-narzędzia dla NGO

Realia wielu polskich organizacji pozarządowych to „zeszyt” i tabelki w arkuszu kalkulacyjnym. O ile prowadzenie spraw osobowych, finansowych i wszelkich innych jest możliwe w takiej formie dla organizacji liczących kilka osób i podejmujących sporadyczne działania, o tyle dla większych organizacji oznacza to ogromne pokłady zmarnowanego czasu na wykonywanie działań przy użyciu nieodpowiednich narzędzi, a także istotne ryzyko popełnienia błędów.

Chcemy poznać potrzeby NGO i stworzyć narzędzie, które pozwoli odesłać zeszyty i tabelki do lamusa!

Sprawdziliśmy na własnym przykładzie, że niektóre aspekty działalności NGO – m. in. ewidencjonowanie członków i składek członkowskich, wysyłanie „przypominajek składkowych”, prowadzenie dziennika i archiwum korespondencji, zarządzanie umowami wolontariackimi i cywilnoprawnymi oraz ochronę danych osobowych – można z powodzeniem oddelegować do odpowiedniej aplikacji. My na swoje potrzeby stworzyliśmy własną – a teraz chcemy stworzyć rozwiązanie dostępne dla wszystkich!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety – diagnozy potrzeb NGO w zakresie e-narzędzi; ankieta jest dostępna pod linkiem https://forms.gle/1J35v9B715556dM1A. W ankiecie można także pozostawić dane kontaktowe swojej organizacji i zapisać się do pilotażu projektu.

Przygotowanie lub aktualizacja strony WWW dla NGO

Popularne jest przekonanie, że „jeśli czegoś nie ma w Internecie to nie istnieje”. I trudno się z tym nie zgodzić. Chociaż stworzenie prostej wizytówki organizacji pozarządowej jest proste i najczęściej nie wymaga umiejętności programowania, to jednak wszystkie aspekty „towarzyszące” powstaniu strony WWW (na przykład zakup/parkowanie domeny, wybór hostingu, instalacja certyfikatu SSL) mogą być nieoczywiste. Chcemy pomóc organizacjom pozarządowym być widocznymi – dlatego w ramach zadania pomożemy przygotować lub zaktualizować stronę WWW organizacji. Możemy pomóc także w innych zadaniach związanych z cyfrową transformacją NGO (np. założenie skrzynki pocztowej w domenie organizacji).

Zapraszamy do wypełnienia ankiety – diagnozy potrzeb NGO w zakresie e-narzędzi; ankieta jest dostępna pod linkiem https://forms.gle/1J35v9B715556dM1A. W ankiecie można także pozostawić dane kontaktowe swojej organizacji i poprosić o wsparcie w stworzeniu/aktualizacji strony WWW organizacji.

Kontakt

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, coś jest niejasne lub chcą Państwo zgłosić się do udziału w projekcie – zachęcamy do kontaktu!

Koordynator projektu: Mateusz Materek

Numer telefonu: +48 793 080 220

Adres e-mail: mateusz.materek@promundi.net.pl

Flaga i Godło Polski